خدمات زیبایی

تزریق ژل و فیلر

یکی از روش های سریع برای ایجاد اصلاحات متفاوت در چهره به وسیله برگرداندن و افزایش حجم صورت شما، افزایش حجم لب‌ها، کاهش چین‌و‌چروک و خطوط اخم و خنده و…، تزریق ژل و فیلر است. تزریق ژل و فیلر پس از انجام بوتاکس یکی از پرکاربردترین عمل های زیبایی در جهان می باشد. برای تزریق ژل و فیلر از ژل های متفاوتی استفاده می شود که تمامی این ژل ها مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا یعنی FDA هستند اما از محبوب ترین ژل ها که در کلینیک های زیبایی معتبر از آن استفاده می شود می توان به اسید هیالورونیک اشاره کرد. در پوست های جوان و سالم، ماده مرطوب و طبیعی به نام هیالورونیک اسید به میزان زیاد وجود دارد اما زمانی که سن افزایش می یابد و نور خورشید و عوامل متفاوت بر روی پئست تاثیر می گذارند، میزان هیالورونیک اسید پوست کاهش پیدا می کند و سبب کاهش چین و چروک ها در پوست می شود. اگر هیالورونیک اسید در پوست کاهش پیدا کند، اثراتی به مانند از دست رفتن ساختار و حجم پوست می شود که در نهایت سبب ایجاد چین و چروک ها در پوست می شود. با تزریق ژل و فیلر از نوع هیارونیک اسید می تواند به پوست این ماده را مجددا بازگرداند و خطوط قسمت های مختلف پوست را بهبود بخشید. ساختار مولکول هیالورونیک اسید به مانند اسفنج می باشد و وظیفه آن در پوست جذب کردن آب برای افزایش حجم پوست می باشد. در واقع مرطوب کننده داخلی پوست، هیالورونیک اسید می باشد که با استفاده از فیلرهایی از این نوع می توان چین و چروک های پوست را از بین برد.در تزریق ژل و فیلر با سر سوزنی بسیار نازک به مانند سر سوزن انسولین، این مواد به زیر پوست تزریق می شوند تا بافت نرم لایه داخلی پوست یعنی بافت زیرین اپیدرم یا همان درم را پر کند. با این کار، حجم درم افزایش پیدا می کند که نتیجه آن کاهش چین و چروک ها می باشد.

از تزریق ژل و فیلر برای از بین بردن خط اخم استفاده می شود. در بسیاری از افراد، این خط آثار ناخوشایندی در اطرافیان دارد اما می توان با استفاده همزمان از تزریق ژل و فیلر به همراه بوتاکس، در جهت کاهش تاثیر این خط اخم درآمد. برای تزریق ژل و فیلر در دور چشم، باید به فردی با مهارت و تجربه بیشتر مراجعه کنید چرا که این قسمت بسیار حساس بوده و تنها فرد متخصص است که می تواند با انجام این فرآیند، تاثیر زیادی در جوان سازی کلی صورت شما بگذراد. خط خنده قدیمی ترین کاربرد تزریق ژل و فیلر می باشد که توصیه می شود تنها آن را کم کرد تا مرز طبیعی دهان و گونه از بین نرود. تزریق ژل و فیلر برای از بین بردن خط لبخند یک روش مناسب و کامل می باشد. گونه بیمار با توجه به فرم صورتش می توان در قسمت های جلو و طرفین به شکل و متناسب با چهره و از طریق تزریق ژل و فیلر به آن فرم داد. توجه کنید که در تزریق ژل و فیلر باید از اغراق جلوگیری کرد و تنها در جهت ایجاد ظاهری طبیعی برآمد. یکی از روش های درمانی که در آن از تزریق ژل و فیلر استفاده می شود، بازگرداندن تقارن به گونه ها می باشد. با انجام تزریق ژل و فیلر در این روش ها شما حتما به نتیجه دلخواه خود یعنی جوانسازی چهره دست پیدا خواهید کرد. یکی از کاربرد های دیگر از تزریق ژل و فیلر متناسب سازی لب پایین و بالا و افزایش حجم لب ها می باشد که بسیار در بین بانوان طرف دار دارد. دقت کنید که اگر دست هایی پژمرده دارید و با استفاده از انواع کرم ها و داروها نتیجه مناسب خود را نگرفته اید می توانید از تزریق ژل و فیلر استفاده کنید تا دوباره حالت مناسب و زیباتری را به دستان خود بدهید. در گردنبرای پرکردن خطوط و چین‌های گردن و هم برای پژمردگی آن از ترکیبات اسید هیالورونیک استفاده می‌شود.

هیالورونیک اسید یکی از آمینو گلیکان های مهم در پوست می باشد که انعطاف پذیری و قوام کافی و مناسب پوست شما را تامین می کند. این قند طبیعی می توان به آب متصل گردد و با تزریق آن در زیر پوست، پوستی نرم و حجیم و بدون چروک را تجربه خواهید کرد. جالب است بدانید که هیالورونیک اسید که در تزریق ژل و فیلر از آن استفاده می شود در چسبندگی پوست نیز تاثیر گذار است و حالت ارتجاعی پوست را باز می گرداند و سبب پایداری ساختمان بین سلولی برای اتصال فیلرهای کلاژن و الاستین به یک دیگر می شود. با افزایش سن، اتصالاتی که سبب کنار هم قرار گرفتن این بافت ها می شود به هم می ریرند که علت آن کاهش هیالورونیک اسید در پوست می باشد و بر اثر کاهش این قند طبیعی، پوست شل شده و همچنین چین و چروک می خورد. هیالورونیک اسید یکی از عالی ترین پر کننده های پوستی می باشد که تمام گونه های جانوری تقریبا یکسان بوده و به همین علت، احتمال ایجاد آلرژی با تزریق ژل و فیلر از این نوع بسیار کم می باشد. فیلرهای هیالورونیک اسید به خاطر نتایج زیبایی برتر هنوز به عنوان بهترین فیلرهای پوستی برای برجسته‌سازی بافت نرم مطرح هستند. برای تزریق ژل و فیلر انواع متفاوتی از ژل ها وجود دارد که به ژل های قابل جذب، دیر جذب و غیرقابل جذب تقسیم می شود. ژل قابل جذب دارای کلاژن می باشد و پس از مدتی در پوست شما جذب می شود اما ژل دیر جذب ساختمانی به مانند استخوان دارد که در ساخت این نوع از ژل از اسید لاکتیک استفاده می شود و این ژل ها 1.5 سال اثرگذار هستند و در پایان در زیر پوست شما به صورت گلوله های ریز در می آیند. ترکیبات غیرقابل جذب کمتر از دیرجذب ها در پست استفاده می شود و حاوی ترکیبات اکرولیک می باشد.

گونه

بسته به فرم صورت بیمار ناحیه گونه را می‌توان در قسمت‌های جلو و طرفین به شکل و متناسب با اطراف حجم داد. پرهیز از اغراق و ایجاد ظاهر طبیعی از مهم‌ترین نکاتی است که باید رعایت شود. کاهش عدم تقارن گونه‌ها از مزایای بالقوه تزریق ژل یا فیلر است.