خدمات زیبایی

از بین بردن پف چشم

یکی از مشکلاتی که افزایش سن در ظاهر شما می گذارد در اطراف چشم شما است که شل و چروکیده می شود و شروع به افتادن می کند که نتیجه آن خسته نشان دادن جشم ها می باشد و باعث می شود که صورت شما پیرتر دیده شود. روش‌های درمان پف زیر چشم به بازگرداندن جوانی به صورت کمک کرده و پوست زیر چشمان را صاف و باطراوت ‌تر می‌نماید. دلایل متفاوتی می توانند در ایجاد پف زیر چشم تاثیرگذار باشند. این عامل ها می توانند باعث ایجاد پف بالای چشم، پف زیر چشم و تورم چشم ها می شوند. پوست افراد در اطراف چشم ها بسیار حساس تر است چرا که نازک بوده و در آن رگ های خونی فراوان که حساس نیز می باشند، وجود دارد که این موضوع ایجاد پف در این قسمت را مستعد می کند. دقت کنید که وجود پف چشم می تواند نشانه ای از یک بیماری جدی تر باشد اما معمولا در اثر افزایش سن، کمبود خواب و استرس ایجاد می شود. خوشبختانه، پف زیر چشم را می‌توان به آسانی و به ویژه با کمک درمان از طریق رستیلن از بین برد. زمانی که شما برای از بین بردن پف زیر چشم خود از روش های غیر جراحی استفاده می کنید نه تنها به پوست خود آسیب نمی رسانید بلکه عوارض درمان را به حداقل رسانده و می توانید دوران نقاهت کمتری را تجربه کنید. از بین بردن پف زیر چشم سبب افزایش اعتماد به نفس، از بین بردن ظاهر خسته‌ی صورت، رفع علائم پیری زودرس، بهبود خصوصیات چهره و ایجاد ظاهری جوان ‌تر و بهبود دید چشم در برخی موارد می شود. یکی از روش هایی که به وسیله آن به از بین بردن پف زیر چشم می پردازند، تزریق ژل می باشد. ژل های طبیعی سبب بازگشت طراوت و شادابی پوست می شود که معمولا با افزایش سن، استرس و خستگی مزمن پوست طراوت خود را از دست می دهد. ژل ها معمولا برای کسانی که دارای پف اندکی در زیر چشم های خود می باشند، مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه تنها مناسب اشخاصی می باشد که دچار آسیب های قابل ملاحظه صورت هستند و نیاز به درمان بسیار مناسبی دارند. ژل هایی که برای تزریق و از بین بردن پف زیر چشم استفاده می گردند از نوع اسید هیالورونیک می باشد که این ترکیب در پوست یافت می گردد. این ماده به جذب آب توسط پوست کمک می کند و با افزایش سن معمولا میزان این ماده در بدن کاهش پیدا می کند. تزریق ژل منجر به بازگشت این ماده به پوست می شود و به طراوت و شادابی پوست کمک می کند. اسید هیالورونیک منشا حیوانی ندارد. با توجه به این موضوع احتمال واکنش های آلرژیک اغلب ناچیز می باشد و پیش از انجام درمان نیازی به تست آن نیست. این ماده همچنین از این لحاظ محبوب است که دارای ماندگاری بیشتری از محصولات تزریقی دیگر می‌باشد و اغلب بیشتر از ۶ ماه دوام دارد.

تزریق ژل یک فرایند سریع بوده و معمولا کمتر از نیم ساعت طول می کشد. در حین این روش و در اثر تزریق مقادیر جزئی از ژل، به ناحیه اطراف چشم وارد می شود که نتایج تزریق ژل برای از بین بردن پف زیر چشم بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده می باشد. تزریق ژل درد جزئی دارا می باشد و با وجود حساسیت بالای اطراف چشم، بسیاری از متقاضیان درد بسیار کمی را در این ناحیه احساس می کنند به نحوی که حتی در هنگام انتخاب این روش آن را به عنوان عامل تعیین کننده در نظر نمی‌گیرند. سوزن هایی که در روش تزریق ژل استفاده می شوند به ویژه برای از بین بردن پف زیر چشم، بسیار کوچک می باشند و هیچ نشانه ای از این سوزن ها بر روی پوست باقی نمی ماند پس نیاز به بهبودی نیز وجود ندارد، البته اگر نگران این موضوع هستید می توانید از پزشک خود درخواست بی حسی موضعی بکنید. زنان می‌توانند دو بار در سال تحت این درمان قرار بگیرند. پوست شما بسته به سن، نوع پوست و شرایط زندگی روزمره‌ی شما به طرق مختلفی به این روش واکنش نشان می‌دهد. معمولا برای از بین بردن پف زیر چشم از طریق تزریق ژل به پیش مشاوره ای نیاز خواهید داشت که در آن هرچیزی که پس از انجام این فرآیند باید انتظار داشته باشید، مشخص می گردد. یکی دیگر از درمان هایی که برای از بین بردن پف زیر چشم ارائه می شود، تزریق بوتاکس می باشد که در این روش نیز به مانند ژل به ناحیه زیر چشم شما و یا بالای چشم بوتاکس تزریق می شود که این بوتاکس در محل تزریق باعث آزاد شدن عضلات می گردد و سبب جلوگیری از تورم در این ناحیه می شود. هرچند با آزاد کردن عضله‌ی حلقوی چشم، در صورتی که این پف در اثر تجمع مایع ایجاد شده باشد، ممکن است در برخی اشخاص موجب دچار پف بیشتر در زیر چشم شود زیرا عضله نمی‌تواند بطور موثر مایع را خارج کند. این روش برای از بین بردن پف زیر چشم باید با دقت زیاد انجام شود. از دیگر روش ها که نتایج چشم گیری را برای نواحی زیر چشم دارا می باشد، تزریق چربی است. برای انجام این روش مقادیر کمی از سلول‌های چربی از یک بخش از بدنبرای مثال شکم، باسن، ران – خارج شده و سپس در ناحیه‌ی زیر چشم قرار داده می‌شود. البته انتخاب هر کدام از این روش ها به دلایل ایجاد پف زیر چشم شما بستگی دارد.

برای پیشگیری از ایجاد پف چشم شما روش های متفاوتی وجود دارد. ممکن است پف زیر چشم شما بر اثر احتباس آب ایجاد شده باشد که در این موارد باید مصرف نمک و کربوهیدرات را کاهش دهید و از رژیم هایی با ویتامین های A ، E و C استفاده کنید. یکی دیگر از احتمالاتی که در ایجاد پف چشم دخیل می باشد، وجود آلرژی می باشد که در این شرایط باید از استفاده موادی که به آن ها آلرژی دارید جلوگیری کنید. در صورت داشتن پوست یا چشم ‌های حساس، از لوازم آرایشی بدون بو و ضد حساسیت و سایر محصولات چشم استفاده نمایید. این کار پف چشم شما را کاهش می دهد چرا که ممکن است پف زیر چشم شما بر اثر آلرژی به این مواد به وجود آمده باشد.