فیس آپ (Face Up)

یکی از جدید ترین دستگاه های میکرودرم فیس آپ می باشد. در روش فیس آپ بر خلاف میکرودرم پودر حذف شده است و در آن از هندپیس با حرکت دورانی برای لایه برداری استفاده می شود. این فناوری سبب شده که در یک جلسه فیس آپ به راحتی میزان لایه برداری را مشاهده کنید و حتی در این روش غیر تهاجمی و تنها در همان جلسه، شاهد روشن تر شدن پوست خود خواهید بود. از مزیت های بزرگی که برای فیس آپ نام می برند می توان به استفاده راحت و بی خطر این روش برای نواحی اطراف چشم اشاره کرد. دلیل آن این است که در روش میکرودرم به علت پاشیدن پودر، امکان رفتن پودر به داخل چشم و به تبع آن خطرات ناشی از آن وجود داشت و همچنین امکان کنترل برای میزان لایه برداری نواحی اطراف چشم مشکل بود. در هنگام استفاده از دستگاه فیس آپ از ماده ای به منظور تماس با پوست و لایه برداری استفاده می شود که از جنس سیلیکن کاربید می باشد و این ماده با هر نوع پوستی سازگار می باشدو این موضو ع برای حساس ترین پوست ها نیز صادق می باشد.

فیس آپ کاربردهای فراوانی را دارا می باشد که از جمله آن ها می توان به برطرف کردن جای جوش، جوان سازی پوست، رفع کک و مک و لکه های پوستی، میکروپالس ماساژ، سفت کردن پوست، برطرف کردن چروک های اطراف چشم، لک های پیری، درمان ترک های پوستی و کوچک کردن منافذ پوست اشاره کرد.

به منظور برطرف کردن جای جوش، به راحتی می توان از دستگاه فیس آپ استفاده کرد و شما با شرکت در جلسات فیس آپ با هر میزان از مشکل، پس از مدتی پوست صاف و کشيده مي شود. در روش فیس آپ درمان چین و چروک های پوست متناسب با سن و شرایط بیمار در چندین جلسه انجام می گردد. توجه کنید که به مانند روش های دیگر جوان سازی پوست در فیس آپ نیز با توجه به نظر پزشک و بر اساس وضعیت بیمار، فواصل درمان تعیین می گردد. چروک های خیلی عمیق به سختی با روش فیس آپدرمان می شود اما شما پس از یک جلسه درمان، شاهد پوستی شفاف تر و محکم تر خواهید بود که کاملا نسبت به قبل بهتر شده و این موضوع در هر شرایطی برای پوست شما که تحت درمان با فیس آپقرار گرفته است، صادق می باشد. رفع کک و مک ها با فیس آپامکان پذیر می باشد چرا که فیس آپ به لایه برداری پوست شما می پردازد. دقت کنید که در مواردی که آنها بسیار مقاوم و زیاد باشند آنها را کم رنگ تر می کند.

هندپیسی که در دستگاه فیس آپ وجود دارد یک فناوری نوآورانه به حساب می آید چرا که به صورت دورانی چرخیده و علاوه بر لایه برداری، عمل ماساژ نیز انجام می شود. حرکت دایره ای سر سبب می شود که ناپاکی ها بر روی پوست شما از بین برود و همچنین گردش خون در پوست نیز تحریک شده و نتیجه آن کلاژن سازی و جوان سازی پوست می باشد.

حرکت دایره ای هد موجب پاک کردن ناپاکی های روی پوست شده و میکروپالس ماساژ نیز گردش خون در پوست را تحریک می کند و در نتیجه پوست شروع به کلاژن سازی و جوانسازی می کند. با گذشت زمان و بر اثر کهولت سن، لک هایی بر روی پوست افراد سن بالا به وجود می آید که علت آن نور آفتاب است و این موضوع در افرادی با پوست های روشن تر بیشتر دیده می شود که به راحتی با فیس آپ قابل درمان است.یکی از مهم ترين اثر فیس آپ، کمرنگ يا محو کردن لک هاي حاملگي يا ملاسما است، مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهاي ضد لک و بر اساس نظر پزشک نیز استفاده شود.


منافذ پوستی باز از جمله مشکلاتی می باشد که در پوست های چرب و مختلط و به ویژه در خانم ها وجود دارد. یکی از روش های درمانی برای کوچک کردن منافذ پوستی استفاده از همین روش فیس آپ می باشد که تنها پس از چند جلسه و بافت سازی و محکم تر شدن پوست، منافذ پوستی نیز کوچک تر می شوند.یکی از معضلاتی که این روز ها وجود دارد، جای تاتو و یا خالکوبی است که با فیس آپمی توان خالکوبی سطحی پوست را از بین برد. با استفاده از فیس آپ می توان جای زخم هایی که خیلی عمیق نیستند را به راحتی برطرف کرد که البته تعداد جلسات برای فیس آپ به نوع اسکار و محل و عمق آن بستگی دارد. در صورتی که اسکارها و جای زخم های خیلی عميق نباشند می توان با روش فیس آپFace Up جای آن ها را برطرف نمود و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن، به چندين جلسه درمان هفتگي نياز دارد. با توجه به زندگی در شهر های بزرگ و آلودگی های شهری، جوش های سر سیاه بسیار شایع می باشند که با استفاده از همین روش می توان به کاهش این جوش ها پرداخت. توجه کنید که پس از انجام فیس آپ زیر نور آفتاب قرار نگیرد و اگر این موضوع امکان پذیر نبود حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.