میکرودرم

میکرو درم یک روش پاکسازی پوست صورت و بدن می باشد که به عنوان میکرودرم ابریژن شناخته می شود و از روش های معروف و موثر برای پوست می باشد. این روش به بازسازی و تولید پوست جدید و همچنین ایجاد ظاهری جوان تر کمک می کند و شما می توانید با استفاده از میکرودرم، به پوست خود حالت بهتری بدهید. توجه کنید که انجام یک جلسه میکرودرم کافی نخواهد بود و بهتر است با انجام چندین جسله روش درمانی میکرودرم، از پوستی زیبا و شفاف لذت ببرید. روش میکرودرم به گونه ای است که در آن با بهره گیری از میکروکریستال ها، سلول های مرده پوست را حذف می کنند و به بافت و لطافت پوست کمک کرده تا بهبود بیابند. یکی دیگر از کارهایی که میکرودرم انجام می دهد افزایش تولید کلاژن و سلول های جدید در پوست شما می باشد که باعث جوان شدن پوست شما می شود. اگر شما به دنبال بازگشت سلامت پوست خود هستید، روش میکرودرم ابریژن به شما پیشنهاد می گردد که این روش به عنوان یک روش پاکسازی عمیق پوست صورت، بسیار ایمن، سریع، راحت و موثر برای تمامی رنگ ها و تایپ های پوستی است.


همانطورکه شاید بدانید پوست شما از سه لایه هایپودرم، درم و اپیدرم ساخته شده است که هایپودرم از سلول های چربی و بافت های همبند ایجاد شده و عمیق ترین و ضخیم ترین لایه پوست شناخته می شود. لایه بعدی درم نام دارد که فولیکول مو و غدد عرقی در آن قرار دارد و اما لایه بیرونی اپیدرم شناخته می شود. خارجی ترین سطح پوست شما از سلول های مرده پوست تشکیل شده است که به آن لایه شاخی نیز می گویند که از دیگر سلول ها در لایه زیرین محافظت می کند. البته اگرچه این لایه محافظ دیگر سلول ها است اما فراموش نکنید که اپیدرم هم در معرض آسیب بیشتری قرار دارد و بسیاری از چین و چروک ها، آفتاب سوختگی و لکه های ریز نیز بر همین لایه به وجود می آیند. میکرودرم به عنوان یک روش درمانی، برای بهبود وضعیت لایه اپیدرم کاربرد دارد. پزشک در میکرودرم با استفاده از ابزار کوچکی برای پاشش کریستال های ریز بر روی سطح پوست استفاده می کند که این کریستال ها باعث ساییده شدن سلول های مرده پوست می شود که در نهایت سلول های زنده به روی سطح پوست می آیند و سلول‌های جدید به سرعت جای آنها رشد خواهند کرد. سلول های جدیدی که در این لایه رشد می کنند جوان تر و سالم تر هستند و مشکلات قبلی پوست شما را نخواهند داشت.


جالب است بدانید که از میکرودرم ابریژن در پاکسازی پوست صورت، دست و دیگر قسمت های بدن نیز استفاده می شود و از جمله کارایی این روش می توان به درمان خطوط ریز و چین و چروک‌های پوست (از جمله در مناطق حساس اطراف چشم)،آفتاب سوختگی، پوست‌های ناهموار و ضخیم پوست‌های خشن و زبر، رنگدانه ها و لکه‌های ناشی از افزایش سن ،پوست‌های بی‌خاصیت، خسته و کم‌آب،منافذ متراکم شده و بزرگ شده (جوش‌های سر سفید و سر سیاه)،اسکارها مثل اسکار ناشی از زخم‌های جراحی،تحریک میکروسیرکولاسیون،تجمع بیش از حد سموم در پوست،اسکارهای ناشی از آکنه و جای جوش و رفع جوش، علائم کشیدگی ملایم پوست،رفع خشکی پوست اشاره کرد. پس از درمان با میکرودرم، نیازی به بستری شدن واستراحت وجود ندارد و این روش به عنوان یک روش غیرتهاجمی به کار گرفته می شود. توجه کنید که پس از انجام میکرودرم به راحتی می توانید به فعالیت های روزمره خود برسید اما باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب جلوگیری کنید و در صورت ضرورت از کرم ضد آفتاب با اس پی اف بالاتر از 30 استفاده کنید. ممکن است پس از انجام میکرودرم، پوست شما دچار برخی حساسیت ها و قرمزی ها بشود که به سرعت این مشکل از بین می رود و در صورتی که میکرودرم را تحت نظر پزشک انجام دهید،این فرد به حفاظت پوست شما و بهبود سریع تر آن کمک خواهد کرد. توجه کنید که با وجود این که میکرودرم نسبت به روش‌های درمانی دیگر نظیر لیزر درمانی و لایه برداری شیمیایی کم‌تهاجمی‌تر است اما برای پوست‌های نرمال و سالم که می‌خواهند جوان‌تر، لطیف‌تر و هموارتر به نظر برسند، روشی عالی و فوق العاده است.

میکرودرم مزایای بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به عدم آماده سازی پیش از انجام میکرودرم اشاره کرد. همچنین این روش همانطور که گفته شد نیازی به آماده سازی قبلی بر روی پوست ندارد پس شما در هر زمانی می توانید برای انجام آن اقدام کنید. از دیگر مزیت های این روش، مشخص شدن نتایج حاصل از انجام آن به سرعت بر روی پوست شما می باشد و برای نتیجه گیری نیازی به صبر تا چند روز را نخواهید داشت. همچنین میکرودرم روشی راحت و بدون درد است و هیچگونه ناراحتی را بر روی پوست شما به جا نمی گذارد و برای انواع پوست مناسب می باشد. یکی دیگر از کارهایی که میکرودرم انجام می دهد، جذب بهتر محصولات مراقبت پوستی می باشد که به نتیجه بهتر و بیشتر کمک می کند. درست است که با یک بار استفاده از میکرودرم، شما مزایای آن را بر روی پوست خود مشاهده می کنید اما بهتر است که این روش در مدت زمانی طولانی پیگیری شود و جلسات بلند مدتی را متناسب با نظر پزشک شما به دنبال داشته باشد. اگر شما از میکرودرم در چندین جلسه استفاده کنید، از منافذ پوستی تمیزتری بهره مند خواهید شد و دیگر نگرانی در خصوص مسدود شدن منافذ برای شما باقی نمی ماند. همچنین پوست شما از ظاهری بهتر وسلول های جدید تر بهره مند خواهد شد.