لاغری موضعی

کرایولیپولیز

شاید شما هم نام کرایولیپولیز را بارها شنیده باشید اما در خصوص کاری که این دستگاه انجام می دهد اطلاعات کافی نداشته باشید! باید بدانید که این دستگاه مناسب افراد چاق می باشد و به لاغری آن ها کمک می کند. با استفاده از کرایولیپولیز در مدت زمان کوتاهی نتیجه مورد نظر خود را می گیرید و این دستگاه دارای تأئیدیه اتحادیه اروپا مدیکال CE ، FDA وISO13485و دارای مجوز زسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران است. اساس کار کرایولیپولیز سرما می باشد. این سیستم از طریق ایجاد دمای زیر صفر، سلول های مولد چربی را کریستالیزه می کند و اکثر سلول های چربی با توجه به این سرما از بین می روند و پس از این اتفاق، چربی های موضعی شروع به ریزش می کنند و بافت مورد نظر روز به روز تحلیل می رود. در روش کرایولیپولیز برخلاف لیزر لیپولیز و ساکشن، درصد بازگشت چربی ها بسیار کمتر می باشد اما باید بدانید که این میزان هیچ گاه به صفر نخواهد رسید. بعد از انجام کرایو یا فریز بافت چربی، در بدن شخص چربی های فریز شده وجود دارند که گلبول های سفید آن ها را به عنوان بافت مرده و یا یک جسم خارجی تشخیص می دهند و پس از تجزیه از طریق کبد به سیستم گوارشی فرد رفته و به همراه مدفوع از بدن دفع می شود. دقت کنید که میزان سرعت کرایولیپولیز به کیفیت عملکرد دستگاه کرایولیپولیز، درستی انجام کار توسط پزشک، میزان آمادگی سیستم ایمنی فرد و میزان سلامت کبد فرد بستگی دارد. سیستم کرایولیپولیز با ایجاد دمای زیر صفر باعث فریز شدن سلول های مولد چربی می شود، لذا دستگاهی که این کار را انجام می دهد باید توانایی های ویژه ای در این زمینه داشته باشد تا بتواند کار خود را به راحتی و به درستی انجام دهد. در دستگاه کرایولیپولیز استاندارد باید پروب های مکنده با سایز های متفاوت باشد چرا که با توجه به بدن بیمار باید پروب دقیق آن انتخاب شود و ممکن است به علت کوچک بودن پروب های دفعات و تعداد پروب های بیشتر می شود که نتیجه آن افزایش بهای اخذ شده از افراد می باشد که می تواند نارضایتی بیمار شما را به دنبال داشته باشد.

یکی از مهم ترین عواملی که در کرایولیپولیز تاثیر گذار است سرعت ایجاد دمای زیر صفر است چرا که اساس کار این دستگاه، ایجاد سرما می باشد و خیلی مهم است که دستگاه کرایولیپولیز بتواند در کوتاهترین زمان ممکن دمای عمق بافت چربی را به زیر صفر برساند چون هرچه دیرتر این اتفاق بیفتد شانس موفق شدن عمل کرایولیپولیز کمتر می شود. در دستگاه کرایولیپولیز باید از پدهای آنتی فریز استفاده شود چرا که این پدها نتیجه مستقیمی بر کیفیت کار می گذارد و در حقیقت اولین و مهمترین و تعیین کننده ترین سد دفاعی پوست افراد کرایولیپولیز شده همین چسب های آنتی فریز می باشد.

کرایولیپولیز تنها با هدف کاهش وزن انجام نمی شود بلکه هدف آن بهبود فرم بدن و حذف رسوبات چربی موضعی می باشد. کرایولیپولیز برای کسانی مناسب است که با وجود تمرینات شدید جسمانی نمی توانند چربی هایی در نواحی شکم، پهلو، بازو و ران خلاص شوند. اگر با وجود گرفتن رژیم و انجام تمرینات ورزشی، در چنین قسمت‌هایی از بدنتان تغییری صورت نمی‌گیرد، کرایولیپولیز می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در انجام کرایولیپولیز و تنها در یک دوره 3 تا 5 سانتی متر از چربی ها به طور دائم حذف می شود. از جمله مزایای این روش می توان به درمان چند ناحیه از بدن شما در یک جلسه اشاره کرد.یک دوره از کرایولیپولیز شامل ۳ تا ۵ جلسه است و این روش کاملا موثر و ثابت شده می باشد و کیفیت پوست شما رو به بهبود می رود. تا ۶ هفته پس از اولین جلسه درمان کرایولیپولیز نتایج قابل توجهی به دست می‌آید و درمان بااین روش کاملا بدون درد است و نیازی به استراحت ندارد و شما با روشی کاملا غیر تهاجمی می توانید به رفع این مشکل بپردازید. عوارضی که ممکن است این روش برای شما به وجود بیاورد، قرمزی موضعی، کبودی و کمی بی حسی گذرا در پوست شما می باشد که به مرور زمان این مشکل از بین خواهد رفت. سلول های چربی زمانی که از بین میروند توسط سیستم لنفاوی بدن حل می شوند و سپس سیستم عصبی با استفاده از فرایندهای طبیعی بدن، سلول‌های چربی حل شده را دفع می‌کند. با انجام این فرایند در طول هفته‌های بعدی، ناحیه درمان شده کوچکتر می‌شود. بسته به ضخامت ناحیه مورد درمان، سرعت پاسخ دهی بدن شما به تکنولوژی سرد کننده، هر جلسه به 45 تا 60 دقیقه زمان احتیاج دارد و تعداد جلسات درمان شما با توجه به مشاوره ای که با پزشک خواهید داشت، تعیین می گردد. با توجه به مطالعات انجام شده، کرایولیپولیز می تواند سبب کاهش 20 الی 40 درصدی چربی را به نمایش بگذارد و به شرایط فرد، ضخامت چربی رسوب کرده در هر ناحیه، و سبک زندگی فرد پس از درمان، نتایج به دست آمدهمتفاوت خواهند بود. با توجه به شرایط فردی و ناحیه مورد درمان مشاهده نتایج در افراد متفاوت می باشد و تغییرات در طول هفته رخ می دهد. به طوری که طبق برآوردها زمان مورد نیاز برای مشاهده بیشترین نتیجه ۱۲ هفته است، اگرچه بعضی از مراجعین ما پس از حدود دو هفته اولین نتایج را می‌بینند.


کرایولیپولیز روشی می باشد که بسیار راحت بوده و هیچ گونه دردی را به دنبال ندارد. تکنولوژی مورد استفادهما عملکرد منحصر به فردی را داراست که فشار مکش را کم می کند. بیشتر افراد همیشه نگران ناراحت کننده بودن این روش هستند اما پس از انجام کرایولیپولیز بیشتر این افراد معتقدند که این روش هیچ دردی نداشته است. کرایولیپولیز درد کمی را دارا می باشد و این روش عوارض کمی داشته و نیازی به دوره بهبودی و یا زمان استراحتی ندارد. کبودی یا قرمزی در این روش کاملا نادر است و شما دقیقا پس از یک جلسه بدون هیچ مشکلی می توانید به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازید. نتایج حاصل از روش کرایولیپولیز کاملا دائمی بوده و در این روش سلول ها پس از نابودی هرگز دوباره رشد نخواهند کرد.