لیزر بانوان

روشن کردن بیکینی و زیربغل

تیرگی واژن، اندام تناسلی، زیر بغل و کشاله ران می تواند به علل و دلایل متفاوتی رخ دهد که در واقع بسیار ناخوشایند است. پیش از آن که بخواهیم برای درمان هر کدام از این تیرگی های بر آییم باید توصیه ای داشته باشیم تا علت را بشناسیم و با حذف و کاهش این موارد به طور طبیعی طیف رفع تیرگی واژن را سرعت ببخشیم. از جمله عللی که سبب تیرگی بیکینی می شود، پوشیدن شلوارتنگ می باشد که یکی از مهم ترین و اصلی ترین علل تیرگی پوست واژن استفاده از شلوار و لباس زیر تنگ است. استفاده از ژیلت و یا تیغ کهنه برای اصلاح موهای واژن و استفاده زیاد از تیغ و ژیلت نیز می تواند سبب تیرگی این نواحی شود. البته پیاده روی و راه رفتن زیاد در این موضوع بی تاثیر نیست. برای روشن کردن بیکینی و زیربغل ابتدا شناخت دلیل مهم می باشد. برخی از داروها، با استفاده از برخی داروهای خاص شما متوجه تغییر رنگ پوست واژن خواهید شد که در این صورت با تجویز پزشک برای قطع و یا کاهش دفعات مصرف اقدام کنید و البته هورمون ها و اختلالات هورمونی در تیرگی این نواحی بی تاثیر نیست. برای تیرگی زیربغل نیز عواملی نظیر پدیده‌های ژنتیکی، اصطکاک بین تی‌شرت تنگ و زیر بغل، تعرق بیش از حد، عفونت‌های ناشی از شستن نادرست زیر بغل، متابولیزه شدن باکتری‌های عرق و چربی پوست (به نام کورینه باکتریوم)، تجمع بیش از حد رنگ‌دانه‌ها در بافت بعد از التهاب (ناشی از آسیب یا آلرژی)، تراشیدن موی زیر بغل، تجمع پوست مرده، مواد شیمیایی، مصرف قرص‌های ضدبارداری با پایه‌ی آندروژن، الکل و عطر قوی در اسپری‌ها، اضافه وزن (ایجاد اصطکاک مکانیکی با پوست اطراف)، بیماری نادر پوستی به نام آکانتوز نیگریکان (وضعیتی که به دیابت‌های مقاوم نسبت به انسولین مربوط می‌شود) و رسوب هموسیدرین (Hemosiderin)تاثیرگذار هستند. دقت کنید که سیاهی و تیرگی زیربغل، بین پاها، اطراف ناحیه تناسلی یک مشکل پوستی می باشد که بر اثر عوامل بالا می توانند رخ دهد. سیاهی ناحیه زیربغل می تواند بسیار خجالت آور باشد و باعث شود فرد از پوشیدن لباس های بی آستین یا حلقه‌ای خودداری کند. تعداد زیادی از زنان و مردان در سنین مختلف با معضل تیرگی زیر بغل روبه‌رو می‌شوند. براساس یک نظرسنجی، ۹۳ درصد از زنان از نظر خودشان زیر بغلشان زیبا و جذاب نیست.


اگر دچار تیرگی زیربغل یا بیکینی بشوید، کرم ها و روش های درمانی و پزشکی متفاوتی وجود دارند اما هیچ کدام از آن ها به خوبی لیزر برای روشن کردن بیکینی و زیربغل مناسب نیستند. دقت کنید کهاگرچه روشن کردن بیکینی و زیربغل با لیزر یک روش درمانی مناسب می باشد اما پیشگیری از ایجاد این تیرگی ها بهترین راه است. برای پیشگیری از ایجاد تیرگی در زیربغل از لباس‌های پنبه‌ای استفاده کنید و از شر مواد بهداشتی ضد عرقی که حاوی آلومینیوم کلراید هستند خلاص شوید. دقت کنید که به این منظور بهتر است از تراشیدن با تیغ و مصرف کرم‌های موبَر اجتناب کنید و اپیلاسیون می‌تواند قابل توصیه باشد و از تماس مستقیم با مواد شیمیایی قوی مانند اسپری‌ها و عطرها خودداری کنید. رژیم غذایی مناسب می تواند یک گزینه مناسب برای پیشگیری از تیرگی باشد و میوه و سبزیجات بیشتری بخورید. درمان های خانگی مثل لیمو، ویتامین ای و درمان های طبیعی مخصوص روشن کردن بیکینی و زیربغل و در تیرگی های بیش از اندازه زیربغل نیز می توانند تاثیرگذار باشند. در صورتی که تیرگی ناحیه زیر بغل با یک بیماری مشخص ایجاد شده باشد، تنها راه حلدرمان سیاهی زیر بغلاین است که ابتدا بیماری بوجودآورنده را درمان کنیم. پس از مدتی اگر با این درمان ها، روشن کردن بیکینی و زیربغل صورت نپذیرد، باید با یک متخصص امراض پوستی مشورت کنید و حتی بهتر است انجام لیزر برای روشن کردن بیکینی و زیربغل را تجربه کنید. این روش کاملا کم تهاجمی می باشد. در برخی شرایط، تیرگی زیربغل ناشی از قرص های هورمونی می باشد که تنها با مصرف سوخت قطع می شود. اگر علت تیرگی بارداری باشد، وقتی هورمون پس از بارداری ثابت شدند، به وضعیت نرمال برمی گردد. با این حال، در صورتی که چیزی که فکر می کنید باعث بوجودآمدن بیماری شده متوقف یا درمان شده باشد، اما هنوز رنگ پوست تغییری نکرده است، بهترین کار انتخاب روش درمانی دیگری است که لیزردرمانی برای روشن کردن بیکینی و زیربغل نام دارد.

برای روشن کردن بیکینی و زیربغل، از لیزر تخصصی پوست می توانید استفاده کنید که پوست تیره غدد چربی و زیر بازو استفاده می شود. این لیزرها رنگ دانه ها را هدف قرار می دهند و پوست را روشن تر می کنند. اما باید توجه کنید که برای نتیجه گیری کلی در لیزر تخصصی برای روشن کردن بیکینی و زیربغل باید چندین جلسه مراجعه کنید و ابتدا با پزشک، مشاوره ای در این زمینه داشته باشید. معمولا، پس از لیزر زیر بغلبرای رسیدن به نتایج بهتر استفاده از کرم اختلالات رنگ دانه ای توصیه می شود. دقت کنید که تنها مویی که با اصلاح کردن از بین می رود، فولیکول بیرونی می باشد. در صورتی که رنگ موی شما تیره تر از رنگ پوست شما باشد، این مساله مشکل ساز می شود، زیرا هر قدر هم که عمل اصلاح را با دقت و به خوبی انجام دهید، نمی توانید کل مو را از بین ببرید. در روش لیزر، فولیکول مو مورد هدف قرار می گیرد و با انجام این کار فرآیند رشد مو دچار صدمه خواهد شد و دیگر در این ناحیه مویی را تجربه نخواهید کرد. دقت کنید که در این روش توانایی فولیکول مو نیز تحت تاثیر قرار میگیرد و شما پوستی بدون موخواهید داشت که تا لایه های عمیق تر ادامه دارد. وقتی ریشه مویی وجود نداشته باشد، تیرگی زیرپوستی وجود نخواهد داشت! دقت کنید که تیرگی و سیاهی بیکینی می تواند ناشی از چرک، آشغال یا سلول های پوستی مرده باشد. برای برطرف کردن تیرگی ناشی از این چرک ها باید از لایه برداری استفاده کنید تا نتیجه مورد نظر خود را بگیرید. توجه کنید که در حین لایه برداری صورت، لایه برداری زیربغل را فراموش نکنید چرا که در برخی موارد می تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس شخص شود و تاثیرات بدی در روحیه شخص خواهد گذاشت.