لیزر بانوان

روشن کردن باسن و کشاله ران

سیاهی بین پاها و تیرگی کشاله ران و باسن یکی از مشکلاتی می باشد که بسیاری از خانم ها درگیر آن هستند و عوامل متعددی در به وجود آمدن این مشکل تاثیرگذارند.در این حالت رنگ دانه های تیره ایجاد شده در ناحیه ران و یا باسن می تواند بسیار خجالت آور بوده و باعث ناامیدی شخص شود. این نوع سیاهی در کشاله ران و باسن، آکانتوز سیاه نیز نامیده می شود که به عواملی نظیر سبک زندگی و فاکتورهای سلامتی ارتباط دارد. یکی از روش ها که از آن برای روشن کردن باسن و کشاله ران استفاده می شود، لیزر می باشد. لیزر در کم ترین زمان ممکن و بدون این که عارضه ای را برجا بگذارد، پوست نواحی بدن را روشن تر می کند. تغییر رنگی که بر روی ران های شما به وجود می آید می تواند تا چند درجه از حالت عادی پوست شما تیره تر باشد پس این نوع تغییر رنگ بسیار واضح است و می تواند در روحیات فرد تاثیر داشته باشد.

علاوه بر ایجاد رنگ دانه های پوستی در این ناحیه، سایر علائم این مشکل شامل احساس خارش، تعریق بیش از حد، و بوی بد بدن است. در این شرایط به خاطر ایجاد احساس خارش، این ناحیه از پوست ممکن است حساس شده و قرمز شود و به خاطر خاراندن آن، بیش از پیش با تغییر رنگ مواجه شود. در ایجاد تیرگی کشاله ران و باسن عوامل متعددی می توانند تاثیرگذار باشند که از جمله این عوامل می توان به اصلاح پی در پی این نواحی پرداخت. دلیل ایجاد این شرایط به خاطر این است که در موارد نادر اصلاح کردن می تواند باعث قطع ساقه مو در سطح پوست شده و به این ترتیب پوست فرد به خاطر موی تیره موجود در زیر سطح آن، تیره تر از حالت عادی به نظر خواهد رسید. البته توجه کنید که رعایت نکردن نکات بهداشتی نیز می تواند در ایجاد این تیرگی ها موثر باشد. اگر می خواهید از ایجاد تیرگی بر روی پوست خود جلوگیری کنید و به منظور روشن کردن تیرگی ران و باسن برآیید باید به تمیز کردن منظم این نواحی بپردازید. دقت کنید که در مواد اولیه برخی از عطرها و خوش بو کننده ها، موادی وجود دارد که باعث ایجاد رنگ دانه بر روی پوست می شود. علاوه بر این استفاده از ژل های اصلاح و صابون های خاص نیز می تواند باعث التهاب پوست در نواحی مختلف بدن و سیاهی و تیرگی زیر بغل شود. یکی از بیماری هایی که سبب تیرگی نواحی متفاوت بدن می شود و لکه های تیره ای را ایجاد می کند، آکانتوز سیاه است که این بیماری در افراد چاق بیشتر مشاهده شده است. همچنین افرادی که از بیماری دیابت نوع دوم رنج می برند و مصرف بالای انسولین نیز دارند، سلول های پوستی در آن ها بیشتر تولید می گردد و در این وضعیت رنگ دانه های پوستی تغییر پیدا می کنند. توجه کنید که آکانتوز سیاه می تواند ارثی نیز باشد البته در برخی موارد بر اثر مصرف داروهای خاص نیز به وجود می آید. عدم توازن هورمونی یا اختلالات سیستم غدد درون ریز نیز می تواند عامل ایجاد سیاهی و تیرگی بر روی پوست باشد. تعریق بیش از اندازه در افراد نیز می تواند باعث به وجود آمدن باکتری ها در نواحی زیر بغل فرد بشود و تغییر رنگ نیز به همراه داشته باشد. توجه داشته که بر اثر نشتستن زیاد بر روی صندلی و همچنین کارمندان، امکان به وجود آمدن تیرگی در باسن وجود دارد.

برای روشن کردن باسن و کشاله ران، از لیزر می توان استفاده کرد. توجه کنید که این نوع از درمان کاملا بی خطر و ساده است و در این روش با استفاده از پرتو لیزر، به روشن تر کردن پوست شما پرداخته می شود. برای روشن کردن پوست باسن و کشاله ران در حدود 45 دقیقه زمان مورد نیاز است که این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود و نتایج درمان پس از حدود 15 روز به طور کامل قابل مشاهده است. با استفاده از روشن کردن باسن و کشاله ران توسط لیزر، به بهبود اعتماد به نفس بیمار کمک می شود و همچنین افراد می توانند بدون نگرانی لباس شنا و یا شلوار های تنگ را امتحان کنند. توجه کنید که لیزر درمانی برای روشن کردن باسن و یا کشاله ران به مانند دیگر فرآیند ها با لیزر، کاملا غیرتهاجمی می باشد و شما پس از انجام آن می توانید به فعالیت های روزانه خود بازگردید. البته اگر لیزر درمان با استفاده از کرم های روشن کننده و لایه بردار همراه گردد می تواند نتایج روشن تری را به همراه داشته باشد. برای روشن کردن کشاله ران و باسن روش های متعدد گیاهی و یا کرم های لایه بردار وجود دارند اما بسیاری از این روش ها آن گونه که باید، تاثیرگذار نیستند و همین موضوع سبب شده است که افراد به انجام لیزر درمانی رو بیاورند. نکته ای که وجود دارد این است که استفاده از کرم های لایه بردار و روشن کننده اگرچه می توانند تاثیرگذار باشند اما نیاز به مدت زمان بیشتری دارند تا تاثیر خود را به نمایش بگذارند.

البته توجه کنید که پیشگیری در هرچیزی بهتر است در روشن کردن باسن و کشاله ران نیز این موضوع صادق است. در این مورد نیز تا حدودی که می توانید از عوامل تاثیرگذار در تیره شدن کشاله ران جلوگیری کنید. برای مثال در زمان هایی که بدن شما بیش از اندازه عرق می کند، از پوشیدن لباس های تنگ جلوگیری کنید. علاوه بر این، تمیز و خشک نگه داشتن نواحی از بدن که مستعد تیره شدن می باشند، می تواند از ایجاد لکه های تیره و نیز ناراحتی های ایجاد شده به خاطر آن جلوگیری نماید.