لیزر بانوان

تنگ کردن واژن

بیشتر خانم ها و بانوانی که زایمان داشته اند و یا مدت زمان زیادی است متاهل می باشند، اعتماد به نفس خود را در روابط زناشویی از دست می دهند چرا که نمی توانند همسران خود را به خوبی ارضاع کنند. رفع گشادی واژن یکی از عمل های جراحی است که به منظور تقویت عضله های ناحیه واژن و فرج انجام می گردد و توانسته است با تنگ کردن واژن کیفیت زندگی برای بانوان را بهبود بخشد. البته جراحی واژینوپلاستی یا تنگ کردن واژن درمانی است که در گذشته صرفاً جنبه ترمیمی داشت و با هدف اصلاح بدشکلی مادرزادی یا عوارض ناشی از زایمان طبیعی انجام می گرفت. این روز ها جراحی تنگ کردن واژن یا واژینوپلاستی یک نوع عمل جنسی می باشد که از آن برای از بین بردن لایه پوشش دهنده اضافی واژن و کشیدن عضلات استفاده می گردد تا بافت های نرم کانال واژن بهبود یابند. در گذشته و حتی هم اکنون هم روش های تهاجمی برای زیبایی و تنگ کردن واژن استفاده می شود اما این روز ها یک روش جدید ابداع گشته است که آن استفاده از لیزر برای تنگ کردن واژن می باشد. این نوع لیزر یک روش کاملا موثر برای زیباسازی و تنگ کردن واژن است و با بهره گیری از این لیزر یعنی لیزر تخصصی بانوان می توان بسیاری از مشکلات بانوان نظیر خشکی واژن،آتروفی یا شل شدن و گشادی واژن، بی اختیاری فوریتی یا استرسی اداری، مقاربت دردناک و عفونت های مکرر دستگاه ادراری را برطرف ساخت و درمان کرد.


تنگ کردن واژن به وسیله لیزر یکی از جدید ترین ها در صنعت پزشکی می باشد که فیزیولوژی دیواره واژن را بهبود می دهد و آثاری که از خود به جا می گذارد، تنگ کردن واژن بیمار است. این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و از کاربرد های آن افزایش گردش خون در دیواره های واژن است که سبب از بین رفتن خشکی آن می شود. دوران بهبود تنگ کردن واژن با استفاده از لیزر سریع می باشد و تنها دو هفته به بیماران توصیه می گردد که از رابطه جنسی پرهیز کنند.استفاده از لیزر برای تنگ کردن واژن برای تمامی بانوان پیشنهاد نمی گردد و در برخی موارد تنها روش جراحی است که کارساز است. استفاده از لیزر برای تنگ کردن واژن در حالت هایی که شل شدن شدید پیش آمده است، نیاز به دفعات بیشتری برای کسب نتیجه بهتر دارد. لیزر نه تنها به تنگ کردن واژن می پردازد بلکه وظیفه جوانسازی این ناحیه را نیز به عهده دارد. لیزر واژن با هدف جوانسازی، تنگ کردن واژن و بهبود خاصیت ارتجاعی بافت واژن انجام می‌شود و یک عمل کاملا سرپایی است که حدود 20 دقیقه طول می‌کشد. لیزر تنگ کردن واژن یا واژینال معمولا برای تمامی بانوان مناسب است و جایگزین مناسبی برای درمان مشکلات هورمونی نیز می تواند باشد. از جمله مزایای استفاده از لیزر، دردناک نبودن این روش، عدم احتیاج به استراحت پس از درمان، سریع بودن درمان و انجام شدن آن تنها در چند دقیقه و مورد تایید بودن این تکنولوژی می باشد.


در هنگام انجام لیزر تنگ کردن واژن بیمار تنها سوزشی کوتاه و حرارت مختصری را احساس خواهد کرد و این روش به هیچ عنوان دردی بیشتر از این نخواهد داشت. معمولا تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام لیزر تنگ کردن واژن پس از چند جلسه توسط پزشک متخصص تعیین می گردد و نمی توان تعداد جلسه مشخصی برای آن تعیین کرد. پس از درمان با لیزر تنگ کردن واژن از آن جا که PH واژن تنظیم می گردد، امکان ایجاد عفونت در این ناحیه به شدت کاهش می یابد و به همین دلیل است که این روش، یک روش درمانی و پزشکی نیز به شمار می رود. پیش از انجام لیزر تنگ کردن واژن یک آزمایش پاپ اسمیر انجام می شود و نتایج آزمایش باید مرتبط با 12 ماه گذشته باشد و در صورتی که از این حد بگذرد نیاز به یک آزمایش جدید است. پزشک باید نتیجه این آزمایش را بررسی کند و سپس در مشاوره تعیین کند که آیا این روش مناسب خواهد بود یا خیر! درمان با لیزر برای تنگ کردن واژن سریع و پس از درد انجام می شود اما پیش از آن بیمار باید در جلسات مشاوره ای شرکت کند. متخصص میله کوچک حاوی لیزر را با استفاده از اسپکولوم به آرامی وارد واژن می‌کند، سپس با احتیاط آن را عقب می‌کشد تا لیزر کل طول دیواره واژن را پوشش دهد. لیزر واژن به هیچ وجه دردناک نیست و به سرعت انجام می‌شود. جالب است بدانید که پس از انجام لیزر تنگ کردن واژن، عملکرد جنسی نیز بهبود پیدا می کند و اکثر بیماران از نتایج به دست آمده از لیزر، رضایت کامل خواهند داشت چرا که در آن ها اعتماد به نفس افزایش پیدا می کند و رابطه جنسی لذت بخش تر خواهد شد. از جمله نتایجی که پس از تنگ کردن واژن به وجود می آید، بهتر شدن روحیه زنانگی، بهبود حس زنانگی درست مانند قبل از یائسگی،جوانسازی واژن: تنگ‌تر و لغزنده‌تر شدن واژن، بهبود رابطه جنسی، افزایش میل جنسی و بیشتر شدن تعداد دفعات نزدیکی، بهبود روابط زناشویی و رفع مشکل تکرر ادرار، به ویژه در طول شب است. در این روش تنها دو جلسه برای بیماران با وضعیت عادی مورد نیاز است و پس از این دو جلسه تنگ کردن واژن با لیزر به صورت کامل انجام می گردد و بی اختیاری در ادرار نیز درمان می شود اما اگر شل شدن واژن بیمار شدید باشد نیاز به سه یا چهار جلسه درمانی خواهد بود که فواصل میان هر کدام از آن ها 6 هفته است تا نتایج بهتری از این روش گرفته شود. لیزر تنگ کردن واژن برای مدت طولانی و بیشتری این وضعیت را بهبود می دهد و بی اختیاری ادرار را تحت کنترل در می آورد. ماندگاری نتایج پس از لیزر تنگ کردن واژن به وضعیت سلامت افراد و شدت شل شدن واژن بستگی دارد و معمولا بین 18 ماه تا 2 سال ماندگاری دارد. هزینه انجام لیزر تنگ کردن واژن بستگی به تعداد جلسات درمان دارد و هزینه ثابتی برای آن ها تعیین نمی گردد و تنها با شرکت در جلسات مشاوره ای می توانید از هزینه با خبر شوید.