لیزر تخصصی پوست (MCL)

جوانسازی صورت

برای جوانسازی پوست روش های گوناگونی وجود دارد که استفاده از لیزر و مزوتراپی پوست از جمله این روش ها می باشند. جوانسازی پوست با استفاده از لیزر یک روش غیرتهاجمی به شمار می رود که بسیار محبوب بانوان است و در این روش اثرات ناشی از آفتاب، کهیر پوستی، افزایش سن و برخی اختلالات پوستی کاهش پیدا می کند. جوانسازی پوست با استفاده از آر اف نیز صورت می پذیرد که یک روش ایمن، موثر و مناسب است. هزینه جوانسازی پوست و زیباسازی آن با لیزر آر اف در مقایسه با دیگر روش ها بسیار مناسب و به صرفه است. لیزر لایه‌های خارجی آسیب دیده پوست را برداشته و تولید کلاژن و سلول‌های پوستی جدید را در لایه‌های زیرین پوست تحریک می‌کند و پوستی صاف‌تر، جوان تر و سالم‌تر را به ارمغان می آورد. اگر خواستار پوستی صاف و بدون چروک می باشید با کمک لیزر می توانید جوان تر به نظر برسید و اعتماد به نفس بیشتری را کسب کنید. استفاده از لیزر، بافت پوست شما را بهبود می بخشد، رنگدانه های سیاه را کم می کند و ظاهر جای زخم را کاهش می دهد و در نهایت منجر به کمرنگ و محو شدن لکه ها می گردد. دستگاه های لیزر مدل های متفاوتی را دارا هستند که از جمله آن ها می توان به لیزر تخصصی MCLاشاره کرد. این دستگاه کاملا تخصصی بر روی جوانسازی پوست فعالیت می کند و شما با این روش می توانید از پوستی سفت تر و صاف تر بهره ببرید. لیزر در جوانسازی پوست به تحریک کلاژن و الاستین می پردازد که نتیجه آن ایجاد پوستی صاف تر و شفاف تر می باشد. لیزر باعث کاهش یا رفع چروک صورت، جای جوشو زخم‌ها، زگیل‌ها و ماه گرفتگی‌ها می‌شود. به طور کلی لیزر وظیفه لایه برداری کم از سطح پوست شما را دارد و شما با استفاده از لیزر ها می توانید، دوباره طراوت و شادابی را به پوست خود بازگردانید. دقت کنید که این فرآیند کاملا سرپایی بوده و هیچ دوران نقاهتی برای آن تعریف نشده است. یکی دیگر از روش هایی که از آن برای جوانسازی پوست استفاده می شود، میکرونیدلینگ می باشد که در طی انجام آن با استفاده از یک دستگاه مخصوص، یک غلتک کوچک با تعداد زیادی سوزن بسیار ریز بر روی پوست شما حرکت داده می شود که با استفاده از سوزن‌های ریزی که در این وسیله استفاده شده است، زخم‌های بسیار کوچکی به صورت کنترل شده بر روی سطح پوست ایجاد می‌شود که باعث تحریک پوست و افزایش تولید کلاژن و الاستین در آن می‌شود. تحریک کردن فرایند ترمیم و بازسازی طبیعی پوست باعث می‌شود که لایه زاینده پوست ضخیم‌تر شود و چروک‌های پوست بهبود پیدا کند و رفع جای زخم موثر است . استفاده از میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست می تواند در جذب سریع تر و موثر تر ژل ها، کرم ها و سرم ها داخل بافت موثر تر باشد و به این ترتیب نتایج بهتری از این درمان خواهید گرفت.


در روش جوانسازی پوست با لیزر معمولا از بی حسی موضعی در محل استفاده می شود و متخصص پوست برای جوانسازی پوست با لیزر از لیزر های مخصوص استفاده می کنند. لایه های خارجی پوست با استفاده از یک پرتو نور لیزری بخار می شوند و همین سبب ایجاد پوستی صاف تر و جوان تر در افراد می گردد. زمانی که سلول ها و لایه های قدیمی از بین می روند، سلول های پوستی جدید رشد می کنند. در روش جوانسازی پوست با استفاده از لیزر معمولا 30 تا 45 دقیقه زمان مورد نیاز است، و زیباسازی پوست با لیزر به یک تا دو ساعت زمان نیاز دارد. دقت کنید که استفاده از لیزر برای جوانسازی پوست هیچ گونه عوارضی را برای شما به دنبال نخواهد داشت و شما با کمترین آسیب می توانید پوستی بی نقص را تجربه کنید. بهبودی و نتاج در روش جوانسازی پوست با لیزر به لیزر مورد استفاده و ناحیه ای که درمان در آن انجام شده است بستگی دارد و البته این موضوع در هر فرد نیز متفاوت است. بهبودی در روش جوانسازی پوست با لیزر غیر تهاجمی به دو هفته زمان نیاز دارد و البته پیش از آن نیز شما می توانید نتایج درمان را به وضوح در شخص مشاهده کنید. در دوهفته ذکر شده ناحیه تحت درمان بهبود پیدا می کند و لایه جدیدی از پوست سالم ظاهر می گردد که باعث صاف تر، سفت تر و سالم تر شدن پوست می کردد. دقت کنید که از روش جوانسازی پوست با لیزر تخصصی پوست می توان در دست و گردن نیز بهره گرفت. برای کاهشو درمان چین و چروک صورت، جای زخم و آکنه، رفع تاتو، لکه‌های پوستی و ماه گرفتگی‌ها می‌توان از جوانسازی پوست با لیزر استفاده کرد. بافت کلی پوست شما که در زیر نور خورشید باعث خرابی آن شده اید به راحتی برطرف می گردد و از این روش می توان برای از بین بردن خال ها و زگیل ها نیز استفاده کرد. با استفاده از جوانسازی پوست از طریق لیزر می توان در رفع جای زخم های خفیف تا متوسط که ناشی از جراحی یا آسیب دیدگی می باشد نیز به کار برده شود.


ممکن است پس از انجام لیزر برای جوانسازی پوست عوارض جانبی کوتاه مدتی به وجود بیایند که این عوارض جانبی کاملا خفیف بوده و در اکثر بیماران نیز دیده شده اند. عوارض جانبی شایع شامل قرمزی پوست، ورم ناحیه درمان شده و التهاب (شبیه احساسی است که پس از آفتاب سوختگیخفیف به فرد دست می‌دهد) است. هزینه اعلام شده برای جوانسازی پوست با لیزر به نوع لیزر استفاده شده و وسعت ناحیه درمان بستگی دارد و تعداد جلسات درمانی نیز در این موضوع دخیل است. دقت کنید که راه ها و درمان های زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد که از جمله آن ها می توان به کرم ها و روش های درمانی خانگی و یا تزریق ژل، تزریق بوتاکس، میکرودرم صورت، تزریق چربی و فیلر اشاره کرد که البته روش های اولیه و خانگی هیچ کدام به اندازه ی لیزر نتیجه کاملی را به شما نمی دهند و برای گرفتن مشاهده نتایج از این روش ها باید برای مدت زمان طولانی از آن ها استفاده کنید. روش های دومی که در کلینیک های زیبایی می توانید به انجام آن ها بپردازید، نتایج آنی و فوری را دارا هستند اما ماندگاری آن ها در مقایسه با روش لیزر درمانی بسیار کمتر می باشد.