مقاله

چاقی موضعی مشکل بسیاری از بانوان

بسیاری از خانم ها از چاقی موضعی رنج می برند و این مشکل تنها به افراد چاق مربوط نمی شود چرا که هستند افرادی که در مجموع لاغر به حساب می آیند اما ممکن است که در قسمتی از بدن خود به مانند شکم یا باسن از چاقی موضعی رنج ببرند. برای رفع چاقی  موضعی ورزش تنها می تواند موثر باشد اما اثرات ورزش تنها در دراز مدت اتفاق می افتد و یک روش سریع به حساب نمی آید و از آنجا که هرکسی عجله دارد تا به هیکل مورد علاقه خود برسد شاید بتوان گفت این روش یعنی ورزش مناسب نمی باشد البته باید در نظر داشته باشید که سالم ترین این روش ها همان ورزش می باشد.
 
برای رفع چاقی موضعی امروزه از دستگاه های متفاوتی نظیر کویتیشن بهره گرفته می شود. کویتیشن یک روش کاملا جدید بوده و برای همین ممکن است به واندازه کافی امتحان خود را پس نداده باشد اما باید توجه کنید که کویتیشن بدون هیچ دردی صورت می گیرد. در  اینجا باید به این نکته توجه کرد که اساس کار این دستگاه به زبان ساده فرستادن موج های قوی به سمت سلول های چربی و در هم شکستن این سلول ها می باشد. باید توجه کنید که برای بهره گیری از روش کویتیشن حتما به مراکز و کلینیک های مجاز مراجعه کنید و بهتر است این موارد زیر نظر پزشک صورت بگیرد چرا که در صورت منع درمانی،پزشک بر اساس وظیفه خود به شما اطلاع می دهد و در حین انجام کویتیشن به هنگام بروز مشکل، پزشک به راحتی می تواند در صدد رفع این مشکل برآید.
از دیگر روش هایی که در جهت رفع چاقی موضعی از آن بهره گرفته می شود می توان به آر اف و کرایولیپولیز و LPG اشاره کرد که تقریبا اساس کار بیشتر ان ها نزدیک به هم می باشد. متاسفانه خدمات کویتیشن در برخی از مراکز غیر مجاز و یا حتی مجموعه های ورزشی توسط افرادی که به این کار وارد نیستد صورت می گیرد که در این صورت می تواند مشکلات خاصی را برای شما به وجود بیاید که از این مشکلات می توان به مشکلات پوستی و یا به مشکلات داخلی اشاره کرد.