مزوژل

مزوژل شامل ویتامین ها و یا هیالورونیک اسید می باشد اما این نوع از ژل به مانند ژلی که در تزریق از آن استفاده می شود خاصیت پرکنندگی و حجم دهی را ندارد. مزوژل به مانند روش مزوتراپی به پوست صورت بیمار تزریق می شود و نتیجه آن، لیفت و جوانسازی صورت است. مزوژل بهتر است هر ماه یک بار تزریق گردد و معمولا پس از سه یا 4 جلسه شما می توانید نتایج مناسبی از این روش بگیرید. هیالورونیک اسید عنصری می باشد که در پوست افراد وجود دارد و وظیفه جذب آب با آن است و با افزایش سن هیالورونیک اسید در پوست شما از بین می رود که نتیجه آن از بین رفتن طراوت و شادابی پوست است. لذا با استفاده از مزوژل به بازسازی هیالورونیک اسید پرداخته می شود تا بافت های پوستی به درستی در کنار یک دیگر قرار بگیرند و زیبایی و جوانسازی پوست را به افراد هدیه می دهند. از مهم ترین کاربرد هایی که در مزوژل وجود دارد، پر کردن چین ها و چاله های عمیق در پوست می باشد. به طور مثال با استفاده از روش مزوژل به راحتی می توان به درمان خطوط خنده و یا خطوط عمیق در پوست پرداخت و ناحیه اخم و در برخی موارد چین های عمیق در اطراف چشم را برطرف ساخت. ممکن است برخی افراد دارای گونه های نامتفارن و یا بی فرم باشند که باعث ایجاد چهره ای بی حال می شود. با استفاده از مزوژل می توان گونه هایی مناسب برای این افراد ایجاد کرد و در شرایطی که شاهد گونه های افتاده باشیم می توانیم به لیفت این نوع از گونه ها بپردازیم. دقت کنید که در بیشتر شرایط مشکل گونه برای افراد لاغر وجود دارد که با مزوژل برطرف می شود البته افرادی که صورتی نسبتا لاغر در مقایسه با دیگر قسمت های بدن خود دارند می توانند از مزوژل برای حجم دهی استفاده کنند. مزوژل یک روش کاملا درمانی و پزشکی می باشد که حتما باید زیر نظر پزشک انجام شود. مزوژل یک نوعی از مزوتراپی می باشد که در جوانسازی کاربرد دارد و در نهایت منجر به کلاژن سازی در پوست می گردد. تفاوت اصلی مزو ژل با مزوتراپى معمول، وجود پروتئین کلاژن و48 درصد ترکیبات هیالورونیک اسید در ترکیبات مزوژل می باشد که خاصیت پرکنندگی فوق العاده دارد و درنتیجه جواب دهی و میزان جوان سازی این روش چندین برابر مزوتراپی معمولی بوده و براى پيشگيرى از پيرى پوست و جايگزينى كلاژن از دست رفته پوست بسيار موثر است. نتیجه مزوژل بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده می باشد و پوست حالتی کاملا طبیعی را دارد و همچنین سفت می شود. این روش دارای تاییدیهCEاروپا و مجوز وزارت بهداشت بوده و ساخته شرکت VITACARE فرانسه است.


اگر شما جزو افرادی هستید که مشکل گودی زیر چشم دارید و نیاز به یک روش درمانی پزشکی دارید، می توانید به انجام مزوژل فکر کنید چرا که مزوژل برای از بین بردن گودی زیر چشم کاربرد دارد. با استفاده از مزوژل می توان به زاویه دار کردن فک پرداخت که نتیجه آن بهبود ظاهری چهره می باشد و معمولا افراد در جهت انجام این فرآیند به انجام عمل های مشکل و طاقت فرسا رو می آورند در حالتی که مزوژل می تواند یک روش درمانی مناسب برای انجام این فرآیند باشد. افرادی که مشکل در بینی خود دارند و از عمل کردن می ترسند و یا عمل کردن را غیر منطقی می دانند، می توانند برای رفع مشکل بینی خود به پزشک متخصص پوست مراجعه کرده و از مزوژل استفاده کنند. دقت کنید برخی افراد هستند که پوست آن ها شل می باشد، این گونه اشخاص پیش از انجام مزوژل ابتدا باید پوست خود را چه از روش های تهاجمی و چه از روش های غیر تهاجمی لیفت کنند و سپس به جوانسازی چهره از روش مزوژل بپردازند. گاهی اوقات ژل و فیلرها نقش زیبایی دارند. بهعنوان مثال فرد قصد دارد از این طریق به لب و گونه ها حجم دهد. در این مواقع توصیه میشود افرادی که سن پایینی دارند از انجام این کار امتناع کنند. در انجام مزوژل افرادی که سیستم ایمنی بسیار پایینی را دارا هستند نمی توانند مورد درمان قرار بگیرند و همچنین بانوان باردار، شیرده و یا افرادی که از داروی راکوتان استفاده می کنند، گزینه مناسبی برای انجام مزوژل به شمار نمی روند.

در تزریق مزوژل برای بهبود روند ترمیم بهتر است فرد دوهفته قبل از تزریق مصرف آسپرین را قطع کنند و همچنین از کشیدن سیگار بپرهیزد. آزمایش های مورد نیاز برای تزریق مزوژل قند ناشتا، تست بارداری و وضعیت عملکرد کامل کبد می باشد که پیش از درمان پزشک مورد نظر شما آن ها را از شما درخواست می کند و البته بهتر است قبل از انجام مزوژل ، ابتدا یک جلسه مشاوره داشته باشید. برای جلوگیری ازعفونت کپسول سفالکسین 24 ساعت قبل از شروع تزریق استفاده می شود و تا 6 روز بعد از تزریق ادامه می یابد که این موارد توسط پزشک به طور کامل ذکر می گردد. استفاده از کمپرس سرد پس از درمان به مدت سه روز در محل تزریق مزوژل باید انجام گیرد تا آثار آن سریعا از بین برود و پس از آن نیاز به انجام کمپرس گرم می باشد که تورم و کبودی را از بین می برد. در این روش باید مصرف نمک به حداقل برسد و از تحت فشار قراردادن و ماساژ ناحیه تزریق مزوژل جدا خود داری گردد. از حمام های طولانی مدت، سونای خشک و بخار به مدت سه هفته اول در تزریق، باید جلوگیری شود و راه رفتن آرام تر نیز پیشنهاد می گردد چرا که سبب کاهش تورم صورت می شود-از ورزش های شدید تا چند هفته پرهیز شود و البته توجه کنید که ورزش های شنا و پیاده روی آرام مانعی ندارد. در این دوران از آن جایی که تحرک شما کاهش می یابد لذا امکان مبتلا شدن افراد به یبوست وجود دارد لذا مصرف میوه های تازه، ماهی و میگو را زیاد کرده تا از این مشکل جلوگیری کنید. دقت کنید که پس از تزریق مزوژل تا 24 ساعت باید از مصرف کرم های ضدآفتاب و لوازم آرایشی جلوگیری کنیم.